Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - Εύκολα οι γυναίκες, 55-37 τον Άρη Χολαργού Παλλήνη Press | Ανθούσα-Γέρακας-Παλλήνη | Το πρώτο blog της πόλης !!!
ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Λογιστικές και Φοροτεχνικές Εργασίες - Φειδιππίδου 20 Παλλήνη - Τηλ: 210 6664218 - http://k-taxis.gr/..."

Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - Εύκολα οι γυναίκες, 55-37 τον Άρη Χολαργού

Written By Παλλήνη Press on Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012 | 9:48 π.μ.

019 Δεν δυσκολεύτηκαν οι γυναίκες του ΑΟ Αγίου Νικολάου κόντρα στον Άρη Χολαργού και επικράτησαν 55-37, εκτός έδρας, σε παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑ. Η ομάδα της Ελένης Καλαϊτζάκη είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και με εξαίρεση κάποιες στιγμές στο δεύτερο δεκάλεπτο, δεν απειλήθηκε τις γηπεδούχους, παρ’ ότι αγωνίστηκε χωρίς την Γεωργία Αθανασοπούλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας είχε σταθερά το προβάδισμα αλλά δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον Άρη να περάσει μπροστά στη δεύτερη περίοδο αλλά χωρίς να αποκτήσει διαφορά. Ένα ξέσπασμα των παικτριών μας, τρία λεπτά πριν το ημίχρονο, τις έφερε στο +7 και η συνέχεια ήταν εύκολη. Στην τρίτη περίοδο κυριάρχησε η αστοχία και από τις δύο πλευρές αλλά και πάλι η ομάδα μας πήρε διαφορά, φτάνοντας σε διψήφιο αριθμό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ πήγε ακόμα και στο +20, για να κλείσει τελικά στο 55-37.

Πρώτη σκόρερ για την ομάδα μας ήταν η Μέμη Δελώτη με 15 πόντους και ακολούθησε με 10 η Χαρά Σιδεράκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 13-17, 4-8, 7-14

Α.Κ.Ο. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Δαβάκης): Γύρνα, Αθανασίου 6, Μανέα 3, Αργύρη 2, Αρκουμάνη 4, Δεπούντη 3, Αχπαράκη 4, Νικολακοπούλου, Χελά, Μανωλά 15.

Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Καλαϊτζάκη): Αγγελοπούλου 2, Τσίπρα 9, Μυρσιάδη 2, Σιδεράκη 10 (2), Σάλλα 2, Δελώτη 15, Μαυρουδή 5, Καρακωνσταντή, Κουλοχέρη 4, Καλαϊτζάκη, Πλουμίδου 2, Μπενέτου 4.