Από νίκη σε νίκη ο Γέρακας......έκανε χθες το 6 στα 6 - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ Α.Ο - ΚΡΟΝΟΣ Α.Ο ΓΕΡΑΚΑ 58 - 74 Παλλήνη Press | Ανθούσα-Γέρακας-Παλλήνη | Το πρώτο blog της πόλης !!!
ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Λογιστικές και Φοροτεχνικές Εργασίες - Φειδιππίδου 20 Παλλήνη - Τηλ: 210 6664218 - http://k-taxis.gr/..."

Από νίκη σε νίκη ο Γέρακας......έκανε χθες το 6 στα 6 - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ Α.Ο - ΚΡΟΝΟΣ Α.Ο ΓΕΡΑΚΑ 58 - 74

Written By Παλλήνη Press on Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2015 | 2:34 μ.μ.

Με πολύ ιδρώτα, αίμα, αλλά και την νίκη στις αποσκευές τους, απέδρασαν τα Γεράκια, από τα Εξάρχεια.......κάνοντας έτσι το 6 στα 6 στις μέχρι τώρα, αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

Δέκα λεπτά και σαράντα δευτερόλεπτα κατάφεραν οι Κυψελιώτες να κρατήσουν την ομάδα του Γέρακα στα χαμηλά.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (14-14) και στα πρώτα σαράντα δεύτερα του δεύτερου δεκαλέπτου (16-16), οι παίκτες της Κυψέλης, φτάνοντας....ίσως, την απόδοση τους στα ανώτερα επίπεδα και εκμεταλλευόμενοι το αναγνωριστικό παιχνίδι των παικτών του Γέρακα, κατάφεραν να βρίσκονται μαζί τους στο σκορ ....φαίνεται όμως ότι οι παίκτες μας, από εκείνη την στιγμή και μετά, αποφάσισαν να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους και με σκορ δευτέρου δεκαλέπτου 14-21, άρχισαν να παίρνουν σιγά σιγά την διαφορά που ήθελαν κλείνοντας έτσι το ημίχρονο στο 28-35.......

Με την απόδοση τους και ένα 16-23 στο τρίτο δεκάλεπτο, ανέβασαν κι άλλο την διαφορά κάνοντας το σκορ 44-58. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, τα Γεράκια, δεν χρειάστηκε να κάνουν τίποτα παραπάνω από αυτό που ξέρουν πολύ καλά κι έτσι κατάφεραν να διαμορφώσουν το τελικό 58-74. Εμείς....τι άλλο;;; Ευχαριστούμε τα παιδιά και το τεχνικό επιτελείο και τους ευχόμαστε