Με ¨σπασμένα φρένα¨ πέρασε και από τον Γέρακα ο Παλληνιακός | 2-0 τον Νικηφόρο [ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ] Παλλήνη Press | Ανθούσα-Γέρακας-Παλλήνη | Το πρώτο blog της πόλης !!!
ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Λογιστικές και Φοροτεχνικές Εργασίες - Φειδιππίδου 20 Παλλήνη - Τηλ: 210 6664218 - http://k-taxis.gr/..."

Με ¨σπασμένα φρένα¨ πέρασε και από τον Γέρακα ο Παλληνιακός | 2-0 τον Νικηφόρο [ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ]

Written By Παλλήνη Press on Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015 | 9:08 μ.μ.

20151010163511(3)

Με ένα «τεράστιο» διπλό απέδρασε από την έδρα του Νικηφόρου ο Παλληνιακός , το απόγευμα του Σαββάτου (10/10) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣΑΝΑ.

Ένα αποτέλεσμα το οποίο αντικατοπτρίζει πλήρως τις προσπάθειες αλλά και την αγωνιστική διάθεση την οποία έδειξαν οι δύο ομάδες κυρίως δε «καθρεφτίζει» απόλυτα τη δίκαιη και πολύ σπουδαία νίκη της ομάδας του ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΥ.

Η ομάδα των Χριστοφιλέα - Φαράκου ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από τους γηπεδούχους και με ένα "διαβολικό" 10λεπτο στις αρχές του Β´ ημιχρόνου όπου πέτυχε 2 γκολ είχε 1 δοκάρι και μία μεγάλη ευκαιρία, έφτασε στη κατάκτηση των 3 βαθμών.

Το 0-1 πέτυχε στο 51' με πλασέ ο Μαργέτης μετά από ασίστ του Κούνα, ενώ πέντε λεπτά μετά ήρθε και το δεύτερο γκολ, αυτή την φορά με πολύ ωραίο πλασέ του Μιρτάι. Στο 58' εκπληκτική σέντρα σουτ του Χρόνη κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Νικηφόρου και στην συνέχεια της φάσης ο Μιρτάι έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής το 0-3.

Κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Ο Νικηφόρος έδειξε διάθεση να βγει μπροστά αλλά ο Παλληνιακός ήταν μαεστρικά στημένος και δεν απειλήθηκε καθόλου κρατώντας άνετα και με "σβηστές μηχανές" το υπέρ του σκορ.

Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ: Φελέσκουρας, Ρίζος, Καννελόπουλος, Μάρκος, Καλούδης (65' Βέλιτς), Ζάχος, Λαζανάς (60' λ.τρ. Σερπενιάδης), Παυλίδης, Αποστολόπουλος, Δούβος, Ντέιβιντ.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Τσούκας, Χρόνης, Νάκου, Ελ Γκαμάλ, Καλούδης, Κούνας, Δαραμούσκας (74' Μπούρας), Μαργέτης, Μουστόγιαννης (80' Κάππος), Μιρτάι, Κυριόπουλος (69' Σιάσιος).