ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 5 ΑΣΤΕΡΩΝ | 5-1 ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΡΩΠΙ!!! [ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ] Παλλήνη Press | Ανθούσα-Γέρακας-Παλλήνη | Το πρώτο blog της πόλης !!!
ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Λογιστικές και Φοροτεχνικές Εργασίες - Φειδιππίδου 20 Παλλήνη - Τηλ: 210 6664218 - http://k-taxis.gr/..."

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 5 ΑΣΤΕΡΩΝ | 5-1 ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΡΩΠΙ!!! [ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ]

Written By Παλλήνη Press on Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015 | 5:00 μ.μ.

20150926164607(4)

Με εξαιρετική εμφάνιση στο Β΄ ημίχρονο κυρίως, η ομάδα του ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΥ  επικράτησε χθες στο Κορωπί με 5-1 της τοπικής ΔΟΞΑΣ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Το σκορ, μάλιστα, θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, αν οι παίκτες των ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΕΑ-ΦΑΡΑΚΟΥ ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια στο Α΄ ημίχρονο όπου απώλεσαν πλήθος ευκαιριών.

Το σκορ άνοιξε η ΔΟΞΑ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Στέφ. Παπαδόπουλο (από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ – θα δείτε αύριο το βίντεο με τις φάσεις).

Από εκεί και πέρα ο ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ πήρε για τα καλά τα ηνία του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες είχε δοκάρι με εκτέλεση φάουλ του ΚΑΠΠΟΥ και όπως είπαμε και πριν θα μπορούσε να πετύχει κάποιο τέρμα.
Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 38ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο ΚΑΠΠΟΣ και κέρδισε ο ΚΟΥΣΗΣ.

Το Β΄ ημίχρονο μετά τις αλλαγές του τεχνικού διδύμου της ομάδας της ΠΑΛΛΗΝΗΣ και την σοβαρότητα που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές, ανήκει ολοκληρωτικά στον ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟ.

Με ένα επιθετικό κρεσέντο ο ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ πέτυχε 4 γκολ μέσα σε 13 λεπτά και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 1-5.

Το 1-2 σημείωσε στο 62’ ο ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ με κεφαλιά μέσα από την περιοχή, το 1-3 και πάλι ο ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ στο 64' με ωραίο πλασέ έπειτα από ασίστ του ΜΑΡΓΕΤΗ, ο ΜΑΡΓΕΤΗΣ στο 69' έγραψε το 1-4, ενώ το κερασάκι στην τούρτα το έκανε και πάλι ο ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ στο 75' διαμορφώνοντας το τελικό 1-5 με πλασέ και πετυχαίνοντας  χατ-τρικ.

Στα δυσάρεστα του αγώνα για την ομάδα του ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΥ είναι η αποβολή του ΚΟΒΑΝΗ ο οποίος “τσίμπησε” στο αντιαθλητικό παιχνίδι και τις συνεχείς προκλήσεις των παικτών της ΔΟΞΑΣ και απάντησε με κάποια “Γαλλικά”.

Να σημειώσουμε επίσης και την πρώτη εμφάνιση του ΣΙΑΣΟΥ σε επίσημο παιχνίδι της ομάδας ένα χρόνο περίπου μετά τον σοβαρό τραυματισμό του και την εγχείρηση που υποβλήθηκε.
Το ΠΑΛΛΗΝΗPRESS εύχεται στον Δημήτρη ΚΑΛΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ και ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ.!!!

Διαιτητές: Μπουξμπάουμ – Πολυχρονιάδης, Χόικας.

ΔΟΞΑ Κ. (Μπέλλος): Αλευρής, Ξεφτεράκης, Παπακώστας (16 λ.τρ. Ναθαναήλ), Θεοχάρης, Μαντζώρος, Αδαμίδης, Σπηλιόπουλος, Στέφ. Παπαδόπουλος, Νικόλα (46’ Γεωργούσης), Τσαφαράς (75’ Νικολόπουλος), Ρουστεμάι.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Χριστοφιλέας-Φαράκος): Τσούκας, Χρόνης, Κούσης, Ελ Γκαμάλ, Κάππος, Κούνας, Μουστόγιαννης (76’ Σιάσος), Δαραμούσκας, Κοβάνης, Καββαδίας (46’ Μαργέτης), Μυρτάι (46’ Κυριόπουλος).