A.O ΠΑΛΛΗΝΗΣ: Πρώτη νίκη για τις γυναίκες Παλλήνη Press | Ανθούσα-Γέρακας-Παλλήνη | Το πρώτο blog της πόλης !!!
ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Λογιστικές και Φοροτεχνικές Εργασίες - Φειδιππίδου 20 Παλλήνη - Τηλ: 210 6664218 - http://k-taxis.gr/..."

A.O ΠΑΛΛΗΝΗΣ: Πρώτη νίκη για τις γυναίκες

Written By Παλλήνη Press on Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014 | 11:39 μ.μ.

Magical Snap - 2014.11.03 23.39 - 002

Την 1η της νίκη στην Α2 έκανε η ομάδα μας καθώς επικράτησε με 3-1 σετ των Τραχώνων

Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν σε ένα ακόμη παιχνίδι πολύ καλά, έχοντας μία διαφορά 5 πόντων η οποία αυξάνονταν διαρκώς. Η ομάδα μας έπαιζε καλά στο κομμάτι μπλοκ-άμυνα και ο αντίπαλος να αδυνατούσε να βρει λύσεις στην επίθεση (25-16). Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με τους Τράχωνες να κάνουν ένα μικρό σερί προς το τέλος του σετ (25-20). Το μικρό αυτό σερί ανέβασε την ψυχολογία τους στο 3ο σετ στο οποίο μπήκαν πιο δυνατά, εκμεταλλεύτηκαν τα πολλά χαμένα σερβίς της Παλλήνης, βελτίωσαν αισθητά την υποδοχή τους με απότέλεσμα να ανεβάσουν τα ποσοστά στην επίθεσή τους και να γίνουν πιο απειλητικές. Αποτέλεσμα 2-1 (22-25). Στο 4ο σετ το παιχνίδι ήταν αρκετά κλειστό αλλά ευτυχώς για εμάς η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς επικρατήσαμε με 25-21 και 3-1.

Επόμενη αγωνιστική με τον Πανιώνιο εκτός έδρας το Σάββατο (8/11) και ώρα 19:00.